O autorze
Rocznik 1937, od roku 1962 dziennikarz PAP, potem Kuriera Polskiego,( z-ca red. naczelnego) i PA Interpress ( w latach 1979-84 korespondent w Czechosłowacji i na Węgrzech), współpracownik BBC, prasy polskiej, czeskiej, słowackiej i chorwackiej. Dziś stały korespondent czeskiego czasopisma Tyden.

Mój list otwarty w sprawie ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej

Szanowny Panie Prokuratorze, polskie i zagraniczne środki masowego przekazu poinformowały, iż zamierza Pan zlecić ekshumację zwłok wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Żałuję, że ani ja, ani moja rodzina nie zostaliśmy o tej decyzji poinformowani osobiście. Korzystając z wybranej przez Pana niecodziennej drogi porozumiewania się z nami, pozwalam sobie wystosować do Pana LIST OTWARTY.

List otwarty do Pana Marka Pasionka, Zastępcy Prokuratora Generalnego
Jedną z podstaw naszej cywilizacji, także cywilizacji chrześcijańskiej jest pamięć i szacunek dla zmarłych, godne upamiętnienie ich życia wśród nas. W imię jakiej sprawy i jakich interesów chce Pan, rozkopujac groby zmarłych, naruszać ich spokój? Jakie argumenty przemawiają za Pana decyzją?

Przeprowadzone dotychczas ekshumacje potwierdziły wiele nieprawidłowości powstałych po katastrofie lotniczej w dniu 10 kwietnia roku 2010. Nie mają one jednak żadnego znaczenia dla wyjaśniania przyczyn katastrofy. Czy więc próba znalezienia kolejnych uchybień podczas składania zwłok do trumien jest celowa i potrzebna ?

Czego szuka Pan w grobie mojej Żony poza ewentualnym potwierdzeniem znanych uchybień? Można odnieść wrażenie, że jest Pan zwolennikiem obłędnej teorii dotyczącej zamachu na Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeśli tak, to jakimi dowodami Pan dysponuje?


Czy nie staje się Pan instrumentem w rękach polityków partii rządzącej? Proszę z nami zacząć rzeczowo rozmawiać, w innym przypadku uznam, że zarządzone przez Pana ekshumacje służą wyłącznie grze politycznej.

Jestem pewien, że obok pojęcia litera prawa, zna Pan także takie słowa jak duch prawa, jak ból, jak smutek i cierpienie po utracie najbliższych. Chciałbym, aby podejmując działania dotyczące ekshumacji, w pełni je Pan uszanował.

Poszukiwanie w grobie mojej żony – Jolanty Szymanek-Deresz dowodów na wyimaginowany zamach uważam, ja i cała moja rodzina, za zbędne, nieludzkie i zdecydowanie protestuję przeciwko decyzji o ekshumacji.

Z poważaniem

Warszawa 28 września 2016, Paweł Deresz
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...