O autorze
Rocznik 1937, od roku 1962 dziennikarz PAP, potem Kuriera Polskiego,( z-ca red. naczelnego) i PA Interpress ( w latach 1979-84 korespondent w Czechosłowacji i na Węgrzech), współpracownik BBC, prasy polskiej, czeskiej, słowackiej i chorwackiej. Dziś stały korespondent czeskiego czasopisma Tyden.

Trzy po trzy…

Jakież to piękne hasło czy też slogan: cała prawda całą dobę. A piszę o nim z okazji transmitowania przez stację telewizyjną mającą właśnie takie motto, relacji z wydarzeń na Ukrainie.

Cała prawda? To w konflikcie ukraińskim istnieje tylko jedna strona? To tylko do niej ma dostęp telewizja? Co myśli o tym konflikcie strona druga?

Jest oczywiste, że trzymam stronę demonstrujących, ale chciałbym, w ramach całej prawdy, aby dano szansę wypowiedzenia się stronie przeciwnej. Tak wynika choćby ze sztuki dziennikarskiej.

Pochwalam inicjatywę w sprawie dzieci pana Jarosława Gowina. Odebrać im głos. Dzieci są głupie i nierozważne. Nie potrafią same myśleć. Żyją w jakimś wyizolowanym świecie. Sądzę, że po zmianie konstytucji, co się z pewnością uda panu Gawinowi, powinien się w niej znaleźć także zapis: rodzice muszą za dzieci odrabiać lekcje. Myć za nie zęby i ręce przed jedzeniem.

Precz z samodzielnością myślenia i postępowania. A baby do kościoła i do kuchni.

Michael Platini, szef szefów piłkarskich związków, wpadł na pomysł, aby w piłce nożnej, wzorując się na rugby, wprowadzać, za popełniony brutalny faul, karę parominutowego wykluczenia z gry.

Nieśmiało przypominam panu Platiniemu, iż pisałem na ten temat w roku…1968 w Kurierze Polskim, w artykule na temat „Jak ożywić piłkę nożną”.

Sugerowałem wówczas, aby takie rozwiązanie podobne do stosowanego nie tylko w rugby, ale przede wszystkim w hokeju, wprowadzić jak najszybciej . Mało tego: proponowałem, w celu zwiększenia bramkostrzelności, ( bo przecież każdy kibic piłki nożnej oglądając mecz marzy przede wszystkim o jak golach - ) zlikwidowanie zbędnego, hamującego strzelanie bramek - spalonego oraz zamiast wyrzucania piłki z autu, wykopywanie jej.

Proponowałem także zastanowienie się nad możliwością dokonywania podobnych i dowolnych zmian zawodników na piłkarskim boisku, jak ma to miejsce w hokeju.

Gra byłaby o wiele szybsza,( zawodnicy mniej z męczeni), mało tego: klub musiałby mieć co najmniej 21 jednakowo dobrze wyszkolonych zawodników.

Czekam kiedy pan Platini skorzysta z moich rad sprzed 45 lat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...